Postovani doktore Stefanovic,nalazim se u 36. nedelji trudnoce i pocela sam svakog jutra i svake veceri da osecam blage bolove u ledjima tj. u krstima i u predelu jajnika slicni su bolovima pred ciklus.Prosle nedelje sam bila na kontrolu i doktor mi je rekao da se beba okrenula glavicom na dole bas onako kako treba. sve cesce kad se beba mrdne osetim jak bol u grlicu, a i kontrakcije su sve cesce. Vec ste mi za kontrakcije rekli da je to normalno tako da me to ne brine ali me zanima za ovo ostalo da mi objasnite jer moj lekar uradi pregled i ako ga pitam on mi odgovori jednom recju nevoli puno da prica i objasnjava. Unapred hvala

    Odgovoreno: 10. 08. 2008.
    • Za nedelju dana vi cete biti u terminu , a ono sto Vam se sada desava je normalno- \"spusta\"se stomak sto rezultuje pritiskom na m.besiku i zglobove male karlice a sto Vi registrujete- sve u svemu normalan tok dogadjaja kod Vas. Uradite urin i ks i cekajte porodjaj. Ukoliko bolovi postanu ritmicni i jave se 3x u 10 min ili ispadne sluzavi cep, pukne vodenjak ili oskudno prokrvarite-bez panike i mirno se spremite i javite svom lekaru.