pozdrav profesore! u v+c nisu izolovane bakterije ali je na nativnoj mikroskopiji pronadjeno:laktobacil,epitelne celije,malo gram pozitivnih koka,o malo sitnih gram neg.kokobacila. mene zannima da li je potrebna terapija,a inace imam jak gusti belozuti sekret i da li je potrebno uraditi jos neku analizu puno pozdrava

    Odgovoreno: 06. 08. 2008.
    • Nema potrebe - stavljajte 5-7 dana vaginalete betadin (kao vaginalni antiseptik), a mozete se 2x nedeljno irigirati tybl. Multyigin. Pozdrav. P.S. ako se sekret zadrzi urdite pretrage na hlamidiju i genitalne mikoplazme.