Postovani doktore,da li ranica na grlicu materice moze da se vidi i na ultrazvuku ili samo obicnim pregledom?hvala

    Odgovoreno: 06. 08. 2008.
    • Promena na grlicu moze se videti samo pregledom i to: pod spekulumom se moze primetiti njeno prisustvo, a karakter i tip promene se odredjuju pregledom pod mikroskopom (kolposkopija) i PA testom. Ta dva pregleda svaka zena trteba da obavi jednom godisnje obavezno (kolposkopija i PA test).