Postovani doktore,trenutno sam u 15.nedjelji trudnoce i doktor mi je na ultrazvuku konstatovao male kontrakcije,prepisao mi je gynipral malu dozu pola tablete 3puta dnevno i naravno mirovanje.Moje pitanje je da li smijem da imam odnose i da li postoji rizik od pobacaja?unaprijed hvala

    Odgovoreno: 06. 08. 2008.
    • U tom periodu trudnoce Gynipral nema nikakv efekat a i doze su samo za psihicko smirivanje. Izbacite Gynipral i uvedite dabroston tbl 3x1 ili utrogestan 2x2 sto moze biti terapija do 20-te nedelje. Ako Vi subjektivno nemate bolove i ako je nalaz na grlicu uredan moguce je da je dr video tzv. kontrakcioni prsten- sto se srece i nije znak pobacaja. Ako imate bolove onda su odnosi zabranjeni. Na sledecoj kontroli popricajte o tome sa Vasim dr ili potrazite drugo misljenje- bez pregleda i razgovora Vam nista ne mogu reci osim gore napisanog