Poštovani doktore, Imam jedan, za mene, ogroman problem i molim Vas da mi pomognete, koliko je to u Vašoj moći. 1998. godine sam operisala kondilome, dijagnoza je bila Condylomata acuminata vaginae, vulvae et perinei. Uradjena je elektrokoagilacija u kratkotrajnoj opštoj anesteziji. Sada imam 30 godina. U poslednje vreme sam primetila da mi se u toku odnosa javi krvarenje na samom ulasku u vaginu, odnosno, kao da se zacepi perineum. To se dešava svaki put na istom mestu. Iskreno, bojim se da odem na Papa test, jer virus može da izazove karcinom. Ali, znam da moram, pa Vas pre toga samo molim za mišljenje. Unapred zahvalna Tanja

    Odgovoreno: 06. 06. 2007.
    • Tanja moj odgovor znate- javite se ginekologu koji ce pregledati perineum, zidove vagine i naravno grlic pod mikroskopom, a takodje i uraditi PA-test. Ne sekirajte se samo odrejeni tipovi kondiloma imaju maligni potencijal i dovode do promena na grlicu- tako da ne razmisljate crno unapred. Takodje iz Vaseg pisma mogu da naslutim da od 1998.-me niste radili kolposkopiju i PA-test sto je nedopustivo (ako je tako). Znaci moj savet je konrola jednom godisnje obavezno- bez obzira da li ste imali ili niste imali bilo kakve smetnje.Ne plasite se najverovatnije nije nista, ali obavezno na pregled.