Poštovani, prije tri mjeseca, tacnije krajem aprila, porodila sam se carskim rezom. ono što bi me zanimalo, obzirom da sam se prije trudnoce bavila sportom rekreativno, koliko bih trebala sačekati nakon operacije, odnosno kada bi bilo najsigurnije vrijeme da opet pocnem trenirati. Drugi razlog takodjer zasto vam se obracam je da mi niko do sada nije konkretno odgovorio. Uvijek bi odgovori bili tipa: \"Pa zasto ce ti to?\" ili \"Ti trebas da budes u kuci s djetetom..\" itd. stoga vas molim da mi precizno odgovorite jer ne bih zaista zeljela da idem na uštrb svog zdravlja... Srdacan pozdrav, Aldijana

    Odgovoreno: 06. 08. 2008.
    • Postovana fascija musculusa rectus abdominisa koja je kod Vas presecena a potom usivena je bezkrvna fascija koja zarasta minimum 6 meseci. Inace ova fascija je glavna potpora organima trbusne duplje sa prednje strane. Znaci 6 meseci minimum bez fizicke aktivnosti tipa intezivni trening; zatim sledeca 3 meseca pocnite sa laganim vezbama bez rekvizita tipa, hod, trcanje, bicikl, aerobik, razgibavanje i istezanje, plivanje a onda u sledeca 3 meseca vratite se na svoj rezim treninga i zivota. nemojte ostajati trudni ponovo minimum 18 meseci (a to me niste pitali?). Pozdrav.