Poštovani, Imam 31 godinu i četvorogodišnjeg sinčića. Od maja meseca imam poremećen menstrualni ciklus. Redosled menstruacija: 5.5.2008. 23.5.2008. 11.6.2008. 10.7.2008. 26.7.2008. U par navrata (ranijih godina) konstatovana mi je dijagnoza policističnih jajnika. Dete sam dojila dve godine ali još uvek (dve godine po prestanku dojenja) pri jačem stisku bradavice prisutan je mlečni iscedak. Molim vas, kažite mi: Od kojih i kakvih analiza da počnem? unapred zahvalna, Aleksandra

    Odgovoreno: 02. 08. 2008.
    • Najverovatnije ce biti dovoljno da uradite nivo prolaktina-hormona koji omogucava lucenje mleka i cije povisene vrednosti verovatno remete Vas ciklus. Povisene vrednosti tretiraju se bromergonom a vracanje u normalu stabilizovace Vas ciklus. Ako si nivoi prolaktina uredni onda je sledeci korak bazalni hormonski status (od 2. do 4. dana ciklusa) i sedjivanje ciklusa hormonskim preparatima .