Postovani dr,naime nikako mi se ne podudaraju plodni dani koje sama izracunam i koje mi je ginekolog rakao,pa evo interesuje me sta cete mi vi reci.Poslednju menstruaciju sam imala(jos uvek imam)30.07,traje mi po 5 dana,inace dobijam na 24-26 dana,Sta mislite u kom periodu su mi plodni dani.Hvala unapred

    Odgovoreno: 01. 08. 2008.
    • Vasi plodni dani su duzina ciklusa manje 14 dana- tu nema razmisljanja to je pravilo. Plodne dane izracunavate kada od duzine ciklusa 24-26 oduzmete 14 dana jer je druga faza ciklusa stabilnija i uvek konstantna (14 dana)- i uvek se racuna unazad - posto je ciklus prosao. Izracunati dan je dan ovulacije a plodnki dani u odnosu na taj dan su +- 5 dana teorijski a u praksi +- 3 dana (obicno).