Puno hvala na nedavno odgovorenom pitanju,ali eevo jos jednog:imala sam eserihiju i enterokokus(reaguju po ab. na ciprocinal),posle petodnevne terapije ciprocinalom i makmirorom na kontrolnom brisu sam opet pozitivna(5 dana je proslo od th.do kontrolnog brisa),pa me zanima da li postoji neka uspesina sema za resavanje ove infekcije. pozz.

    Odgovoreno: 01. 08. 2008.
    • Najbolje je po antibiogramu, uz dodatak vaginaleta pravljenih sa antibiotikom po antibiogramu. (Panklav-oralno i klindamicin vaginalete znaju da budu uspesni sa ovim bakterijama, ali antibiogram je najmerodavniji).