Hvala Vam dr na brzom odgovoru. Pa ja se nadam da je sve uredu ili u najgorem slucaju da je neki CIN posto ne verujem da bi mi dr. rekla da verovatno samo treba da se prati da je nesto ozbiljnije i da su se njoj te celije cinile kao ne daj boze kancerogene, i ne verujem da tako brzo moze da se razvije u nesto gore i da papa lazno pogaze IIgr..(ili gresim?) to tesim sebe.. dok mi ne stigne ponovljeni nalaz Pa (pa cu onda opet da vas davim :) ) Nego jos jedno pitanje, da li da radim kojim slucajem tipizaciju HPV (tj. da vidim da li uopste imam) i kako se to radi? I da li ta promena na grlicu i ta 1/4 epitela sa tom kao pojacanom vaskularizacijom koja je ostala ne obojena moze da znaci neku iritaciju ili tako nesto s obzirom da od spaljivanja te ranice pre 3 god ja imam konstantno pojacan sekret, i kandidu maltane svaki drugi mesec (vraca se stalno) ostalih bakterija i ostalo nemam (radjeni testovi svi moguci). Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Ja sam Vam napisao sta mislim da je najbolje za Vas sagledavsi sve aspekte pisma koje ste mi napisali-pa tako i postupite. HPV tipizacija se radi putem brisa- uradite i nju- tako cete znati da li ima ili ne HPV infekcije koja je inace osnov karcinoma grlica i koliko cesto cete se kontrolisati na dalje. Sve promene na grlicu posledica su infekcije (virusi, paraziti ili bakterije).