Prije 3 mjeseca bila sam hospitalizirana zbog adnexitis l.sin.Prije nekoliko dana ponovno su mi se počeli javljati simptomi koji su pratili početak bolesti:bolovi,temperatura,lagana sukrvica...Na ginekološkom i uzv pregledu su nalazi bili uredni.Krvna slika,eritrociti i crp su uredni također.Trudnoća je isključena.Je li moguće da se upala ponovno vraća s obzirom na uredne nalaze?Je li moguće da upala pređe u kronični stadij?Šta mi savjetujete da napravim?

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Ukoliko su krvne analize uredne- a jesu moguce je da su bolovi porekla od urinarnog sistema (pesak, cistit)- zato prverite urin,- povisena temperatura moze biti znak recidiva bolesti, ali i urinarne infekcije, a sukrvica moze biti koincidencija. E sad sve to moze biti i recidiv bolesti sto je vrlo tesko odrediti sa ove distance. Proverite urin i urinokulturu, pratite svoje stanje i ako se pogorsava po svim osnovama javite se ginekologu koji Vas je lecio- verovatno je recidiv.