Dr Stefanovicu, zaista ste me iznenadili brzim odgovorom ! Hvala. Ja sam Vam vec pisala pitajuci za znacenje nalaza ASCUS, a evo ponovo sam pogledala nalaz i na onom krugu na sredini izmedju 12 i 3 pise ZT J -, a VS je III . I imam jos jedno pitanje vezano za terapiju ureaplasme, naime u apoteci su mi pojasnili da mi je dr prepisala vaginalete koje se prave (doxiciklin+nystatin+jos nesto na bazi kantariona) i s obzirom na prisustvo doxiciklina pretpostavljam da treba da ih korisitm paralelno sa dovicinom, medjutim u apotekama koje sam obisla nisu imali doxic. pa moram sutra ponovo da trazim, a ja vec 3 dana pijem Dovicin, pa me interesuje je l to problem ako budem kasnila sa tim vaginaletama? ako dobijem menstruaciju da li da prestanem sa njima ? I koje vaginalete preporucujete posle terapije a protiv eventualnih gljivica (zabrinuta sam zbog tih gljivica jer je otprilike jedini antibiotik koji sam pila bio pentrexil jos u skolskim danima :) ). Unapred hvala i pozdrav!

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Nije problem ako kasnite sa vaginaletama mada su dovicin i doksiciklin isti lekovi. Za vreme ciklusa napravite pauzu, a posle terapije uzmite vag. canesten 3. Ako se plasite gljivica mozete sve vreme uzimati oralni probiotik za sredjivanje vaginalne flore laktogin 2x1 2 nedelje a zatim 1x1 jos 2 nedelje.