Postovani dr Stefanovicu , najpre Vam zahvaljujem na ranijim odgovorima. Danas sam radila kolposkopiju , lekar mi je rekao da imam nekoliko malih mrlja na grlicu , na nalazu je stiklirano : patoloski ,aceto-white ,mozaik. Znam da cu za potpuni odgovor morati da sacekam rezultate papa-testa , ali molila bih Vas da mi priblizite ovaj nalaz. pozdrav od Gage

    Odgovoreno: 29. 07. 2008.
    • Prisutne su patoloske kolposkopske slike- dakle slike koje ne bi trebalo da su tu (one su posledica promena na epitelu grlica najcesce pod dejstvom infekcije). Sta je uzrok i sta sa njima zavisi od velicine, ponasanja i PA testa. Uz konsultaciju sa Vasim dr, a u odnosu na PA moze se raditi ciljana biopsija promena, H-P analiza a zatim eventualno neki od ablativnih tretmana grlica (spaljivanje, laser).