Da li je uz terapiju eritromicinom (ili nakon nje) zbog ureaplazme potrebno piti tablete Laktogin za sređivanje vaginalne flore? Vidim da to u dosta slučajeva preporučujete, a moja dr. mi nije ništa pominjala. Da li i krema Dalacin možda ima isto dejstvo (a to mi je prepisano)?Plašim se da ću od ovih antibiotika dobiti gljivice. Hvala unaprijed (i takođe hvala na brzom odgovoru - puno mi znači).

    Odgovoreno: 29. 07. 2008.
    • Slobodno pijte Laktogin- to je oralni probiotik za vag. floru- nista ne moze da Vam smeta (samo ce Vam koristiti). Dalacin je krema sa Dovicinom (antibiotikom) i ne sluzi za stabilizaciju vag. flore-vec za terapiju ureaplazme. Konkretno- pijte Laktogin.