postovani doktoree, zelela bih da se informiseem o nacinima odgadjanja menstruacije. Za 2 sedmice ici cu na letnji odmor i interesuje me kojim sredstvima mogu uticati na to da u avgustuu ne imadeem mentruacijju? koje su negativnee posledicee koje mogu nastati odgadjanjem menstruacije i da li to uticee na ostajanje u drugom stanju ( nisam trudna ali bih volela da budem pa da li ce upotreba tableta i sl. za izostanak menstruacije utice na mogucnost ostajanja u drugom stanju?)? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 27. 07. 2008.
    • Pet dana pred ocekivani ciklus pocnite da pijete tbl Primolut-nor 2x1 i pijte ih sve vreme odmora- dok ste na moru. Kada prestanete da ih uzimate dobicete (za par dana). Nista stetno Vam se nece desiti, i nece uticati na Vasu plodnost to je samo hormon koji se i inace luci u drugoj polovini ciklusa.