Postovani doktore,neznam da li da budem ocajna ili...naime moj problem je sto ja zadnja tri meseca pratim ovulaciju sa mejbi bejbi i u to vreme uvek imam odnose nekoliko dana,cak i osecam po jajnicima da ovuliram.Medjutim do trudnoce ne dolazi...cak mi je i menstruacija kasnila ali nista.Ja sam sad uplasena da nesto nije u redu(a pre tri meseca sam obavila sve potrebne analize,ultrazvuk..)Prosle godine sam imala missed ab. koji sam tesko podnela ali sada mi je jos teze sto ne dolazi do trudnoce.Imam cistu pored jajnika 2cm za koju mi doktorica kaze da nece praviti problem.E sad,sta da radim?Da li da pokusavam jos koji mesec ili da zatrazim pomoc?Ne bih volela da pokusavam uzalud(ako moze da postoji neki problem u mom slucaju)pa da posle bude kasno.Imam 26god.moj muz 29.Menstruaciju dobijam na 29 do 35dana.Bila sam na pilulama 9meseci pre nego sto sam pokusavala zatrudneti.Sta mi je ciniti?Hvala puno

    Odgovoreno: 26. 07. 2008.
    • Prvo procitajte tekst na sajtu o neplodnom braku-Zasto ne mogu imati dete- pa cete shvatiti da po definiciji Vi nemate problem- i da je Vasa panika bezrazlozna. Potpuno shvatam Vasu brigu, ali vec ste jedom ostajali trudni- ostacete opet to je sigurno, ali trudnoca nije pice u kafani koje se moze naruciti kad Vi hocete- znaci prestanite da razmisljate imperativno o trudnoci, bacite mejbi bejbi i vodite ljubav sa svojim suprugom bar jednom u 4 dana- ne pravite dete- vec vodite ljubav- i rezultati ce doci.