Postovani,ja ne znam da li je ovo pitanje za vas ili kardiologa, ali imam jedno pitanje koje cesto sama sebi postavljam no najbolje obratiti se strucnom licu. Imam 25 godina, a u 13oj mi je uradjena operacija srca koarktacija aorte, subjektivno dobro se osecam mada kao i uvek pri vecim naporima gubim dah i osecam lupanje srca. Ne koristim nikakve terapije. Interesuje me koliko ta operacija, odnosno slabo srce moze da utice na trudnocu, porodjaj kao i na bebu? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 07. 2008.
    • Kada budete bili trudni Vasu ce trudnocu voditi zajedno ginekolog i kardiolog. Vase stanje koliko mogu da procenim je ok, bez terapije ste, a sto se tice zamaranja u vreme trudnoce kardiolog ce definisati stepen vaseg kardioloskog stanja shodno kome ce se voditi trudnoca i porodjaj. U svakom slucaju Vase stanje nije kontraindikacija za trudnocu i materinstvo.