Poštovani doktore, Imam 44 godine, i zbog bolova u grudima otišla sam na specijalistički pregled, pa bih želela da mi kažete vaše cenjeno mišljenje u vezi nalaza koje sam dobila: Uz nalaz: EHO dojki: "Obe dojke sa znacima fibrocistične displazije i displazičnim kondenzatima u oba GSK izraženije levo. U GSK leve dojke ovalna formacija jasno ograničena promera 7mm, homogene strukture koja ima karakteristike fibroadenima. Obe aksile bez znakova za uvećanje regionalnih Igl. Fibroadenoma gl. mammae I.sin." Hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 07. 2008.
    • Dobro je sto ste otisli na pregled dojke jer je to posle 40-te godine pozeljno (cak se savetuje i mamografija). U Vasem slucaju opisane promene su benignog (dobrocudnog) karaktera i nisu zabrinjavajuce- samo redovno pracenje (uz i eventualno- ako bude potrebe-[promena u uz-nom nalazu]- mamografija). Fibrocisticna displazija i fibroadenomi su promene koje su siroko rasprostranjene u zenskoj populaciji. Kod Vas kontrola za 3 meseca a ako se bol u tom periodu ne povuce konsultacija hirurga.