Postovani doktore, imam za vas dva pitanja: 1) U poslednje vreme imam pojacan sekret neprijatnog mirisa, nalik na beli luk. Uradila sam bris, ali se pokazalo da nema nikakvih patogenih mikroorganizama. Sta sad? Sta bi mogao biti uzrok takvog sekreta i kako se to leci? 2) Kod svog ginekologa raspitala sam se u vezi oralne kontracepcije i ona mi je prepisala Diane 35, a da mi prethodno nije uradila hormonske analize krvi, niti bilo kakve druge dijagnosticke metode, osim vaginalnog ultrazvuka, na kom je utvrdila da imam ''lako policisticne'' jajnike. Inace, imam 20 godina, gojazna sam, imam blago izrazene akne i maljavost, a menstruacije su mi uredne, na 30-ak dana, traju 3-4 dana i nisu mnogo obilne. Kakvo je vase misljenje o tome? Trebam li da pocnem da pijem Diane 35?

    Odgovoreno: 24. 07. 2008.
    • Uzmite vaginalete Orvagyl jedno pakovanje a uporedo pijte tbl Laktogyn 2x1 2 nedelje. Vi i partner popijte tbl Triagyl od 500 mg 4 tbl odjednom (samo jedan dan). Nije potrebno raditi dodatne analize- dovoljan je pregled i anamneza a propisana terapija je ok. Savetujem posetu dijetologu.