Postovani doktore,moja supruga je u 12 nedelji trudnoce.Od svog ginekologa je dobila vaginalete macmiror complex 500,da li bih i ja trebalo da koristim neku mast posto mi se javio neprijatan miris identican kao kod supruge?Veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 22. 07. 2008.
    • Mozete koristiti istoimenu kremu- po uputstvu. Posle 16-te nedelje trudnoce neka Vasa supruga uradi V+C bris i neka leci po antibiogramu a i Vi. verovatno se radi o bakterijskoj vaginozi- poremecaj sekreta u kome dominiraju anaerobne bakterije a koji se leci Orvagylom (oralno kod oba partnera i vaginalno kod zene) sto je dozvoljeno, ali u kasnijoj trudnoci. Ako se vaginaletama i istoimenom kremom stanje sredi onda nije potrebno tragati za uzrocnicima. Pozdrav.