Trenutno sam u 12-oj nedelji trudnoće. Nisam baš zadovoljna ginekologom u domu zdravlja na Banovom Brdu, koji prošle nedelje nije hteo da me pregleda zbog gužve u čekaonici, nije uradio ni ultrazvuk, dao mi je uput za laboratoriju i uput za GAK da uradim dabl test. Od lekova i dalje uzimam folan i bedoksin dva puta po jednu tabletu. Da li je sve ovo dovoljno što se tiče pregleda za dosadašnji tok trudnoće? Takođe me zanima koji lek smem da popijem ako imam jaku glavobolju ili temperaturu? Pozdrav!

    Odgovoreno: 22. 07. 2008.
    • Sasvim dovoljno. Uradite double test, pijte folan do 16.-17. nedelje , a bedoxin ne morate ako Vam nije muka. Podrazumeva se da ste uredno kontrolisani sto se tice kolposkopije i PA-testa (pre trudnoce do godinu dana je ok ako jeste). Smete da popijete Paracetamol a iz grupe antibiotika Peniciline, cefalosporine i eritromicin.