Postovani, da li je moguce ultrazvucnim pregledom dojke utvrditi kancerogene promene, ukoliko ih ima. Vec sam imala ovakve preglede i do sada su bili uredni, a u porodici ne postoji slucaj ovog oboljenja. Kontrole sam radila jer mi se desavalo da se javi gomila grudvi i da grudi budu teske i bolne, najbliza asocijacija je - bile su kao kese pune klikera. Tada mi je receno da su to takve grudi i rezulteti su bili uredni. Napominjem da se ovodesava negde oko sredine ciklusa, a potom one omeksaju. Ovakvo stanje je bilo i kod moje majke dok nije usla u menopauzu a sada toga vise nema.Sada postavljam ovo pitanje jer ne bih zelela da se podvrgnem mamografiji vec bih to zelela da proveravam i dalje ultrazvukom, pa vas molim da mi na ovo pitanje odgovorite jer sam procitala da se u ginekolosko-akuserskoj ordinaciji Ginobsis rade ovakvi pregledi. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 19. 07. 2008.
    • Ultrazvukom se moze izraziti sumnja da je promena takva da zahteva dalju dijagnozu-mamografiju i biopsiju. Da je ultrazvuk svemoguc ove metode ne bi postojale. Da u Ginobsisu se radi UZ dojke (Dr Vesna Milojkovic) na vrlo kvalitetnom aparatu koji poseduje i kolor dopler i 3-4 D kao i multislice mod- tako da je nalaz vrlo pouzdan i kvalitetan, ali ponavljam ne i svemoguc.