U 6-toj nedelji trudnoce imala sam spontani pobacaj. Radjena mi je kiretaza. Moje pitanje je koliki je peiod mirovanja koji se preporucuje nakon ove intervencije? Da li on podrazumeva bukvalno lezanje? Koliko dugo je normalno da traje krvarenje? Kada se mogu imati seksualni odnosi i kada bih mogla da krenem da se ponovo bavim sportom. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 19. 07. 2008.
    • Posle ove intervencije potrebno je mirovanje par dana (2-3)- ne znaci bukvalno lezanje u postelji, ali znaci odmor bez nepotrebnih aktivnosti. Krvavljenje traje oko 7 dana, a sledecu menstruaciju cete dobiti za 30-40 dana. Odnose nemojte imati bar 2 nedelje od intervencije, a nije lose ako mozete sacekati sledeci ciklus. Sport-neka prodju 2-3 nedelje od intervencije.