Postovani dr Stefanovicu,imam 41 godinu i situaciju koju do sada nisam imala.Naime,dobila sam menstruaciju 2-3-dana ranije i bila je oskudnija nego obično.Praćena je bila sa blažim bolom i pritiskom u dojkama koji je prestao.Nakon prestanka ciklusa drugi dan se pojavilo krvarenje ponovo sa istim simptomima,kao da predhodnog nije ni bilo.Praćeno je pritiskom u donjem dijelu stomaka i krstima.Pošto je ranijih dana bilo jako vruće ja sam i po 3 puta na dan noge prala u ledenoj vodi jer sam se samo tako mogla rashladiti.U kancelariji imam klimu a hodala sam u papučama.Da li je moguće da sam se prehladila s nogu i da je to uzrok ponovnog ciklusa.Moram Vam reći da sam prošle godine operisala štitnjaču i da pijem svakodnevno Letrox 200mg,a prošli mjesec je doza smanjena.Ima li to možda veze? Muž mi je poginuo prije 10 godina tako da od tada nemam odnose.Takođe Vam želim još reći da sam prije 6 mjeseci bila na sistematskom ginekološkom pregledu i da je sve bilo u redu.Puno Vam hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 19. 07. 2008.
    • Najverovatnije je da ste svojim ponasanjem (u vezi rashladjivanja) isprovocirali dogadjaje koje ste opisali. Smanjenje doze Letroxa ne bi trebalo da ima uticaj. Sa druge strane Vase godine su takve da su povremene oscilacije ciklusa lako moguce te ne treba biti previse zabrinut zbog opisanog dogadjaja. Ako se iregularnost, neplanirana ili produzena krvavljenja ponove tada se obratite ginekologu.