Prvog juna je trebalo da dobijem menzis.Krvarenje je trajalo samo jedan dan.Inace ciklusi su mi redovni na 35 dana.Kod pregleda na uz nije konstatovana trudnoća ni neka druga anomalija pa mi je rečeno da uzimam tocopherol i da se javim ako sl.menstrucija izostane.I izostaje,kasni mi 10 dana.Koju vrstu pregleda mi preporučujete,da li da uradim test na trudnoću,mada sam na uz bila pre mesec dana.Jako me opterećuje ova situacija jer nisam imala ništa od simptoma poput jakog stresa,gojenja i sl.a i nisam nikada imala problema sa hormonima.HVALA Vesna.29 god.Zemun

    Odgovoreno: 16. 07. 2008.
    • Uradite test- to je najcesci uzrok izostanka kod mladih zena. Nemojte se sekirati zbog onoga sto Vam se dogadja jer svaka zena ima pravo na par iregularnih ciklusa godisnje. Posto je UZ u redu, ako ciklus izostane i sledecih 10 dana ponovite ga, a potom uzmite terapijju: primolut nor 2x1 10 dana- posle toga cete dobiti. Proverite prolaktin, naravno- prvo iskljuciti trudnocu jer je to najcesce.