Postovani doktore danas sam dobila rezultate Cer. i Vag. brisa i zamalo pala u nesvest kada sam videla da je u vag.brisu izolovana Eserihija coli jer je do sada nikada nisam imala.Drugi bris je u redu.Posto se kod mog ginekologa pregledi zakazuju verovatno cu stici na red tek za 10 dana pa Vas molim da mi Vi savetujete terapiju i kazete nesto vise o toj bolesti jer sam jako zabrinuta.Inace pokusavam da zatrudnim pa me i stim u vezi dodatno zabrinuta.Lep pozdrav.

    Odgovoreno: 16. 07. 2008.
    • Hvala na pozdravu. E. Colli je normalni stanovnik digestivnog trakta coveka i cest nalaz u V+C brisu. Prisustvo E.C. nije pozeljno u genitalnom traktu zene te je ovu infekciju potrebno leciti- najbolje po antibiogramu koga ste verovatno dobili uz nalaze. Potrebna je oralna terapija (empirijski: Panklav a 625 3x1, 7 dana) uz vaginalete napravljene po antibiogramu ili Poliginax 2x1 6 dana. To nije bolest vec infekcija koja moze biti uporna, ali se leci i to najbolje po antibiogramu. Dobro je da se i partner leci istim antibiotikom.