Poštovani doktore, ne znam da li imam problem ili ne. Imam redovne seksualne odnose već 5 godina, ali nisam sigurna da sam ikada doživela orgazam. U seksu uživam, ali odnos se završi bez ičega posebnog, osećam se isto kao i u predigri. Nisam ni sigurna kako to treba da izgleda, ali nekad mi stvarno bude krivo kada vidim koliko je partneru lepo a meni ne. Izvinite zbog ovako glupog pitanja, ali ja sam stvarno zabrinuta da li je samnom sve u redu. Unapred hvala

    Odgovoreno: 16. 07. 2008.
    • Pitanje nije glupo- u praksi se srece dosta primera slicnih Vasem. U principu ja nisam seksolog, ali mogu dati par prakticnih saveta i smernica po ovom pitanju. Osim onoga sto cu ja da Vam savetujem na sajtu imate o ovoj temi ( mislim da je tekst po pitanju "frigidnosti"- pa procitajte). Pitanje seksa je u ogromnoj meri pitanje glave i pitanje poznavanja sopstvenog tela. Sto se tice organskih uzroka povisen prolaktin moze biti uzrok nevolja pa proverite isti. E sada sto se tice orgazma: potrebno je da probate prvo sami , a potom i uz pomoc partnera da postignete vrhunac masturbacijom- nemojte se plasiti i bezati od ovog nacina jer na taj nacin najbolje upoznajete svoje telo, drazi na koje reaguje i nacin koji Vam prija. Samo strpljivo korak po korak uz odgovarajucu atmosferu razumevanje partnera ( 5 godina ste zajednoi) pricu sa njim doci cete do zeljenog rezultata. Opciono postoji i razgovor sa psihologom, ali mislim da ako ste strpljivi nema potrebe da se njemu obracate.