Poštovani, Već dugo vremena mući me jedan problem, a priznajem da sam od onih žena koje nerado odlaze kod ginekologa. Naime, u 23.godini imala sam prvi spolni odnos i nakon toga nekoliko godina nisam bila sexualno aktivna. Prilikom drugog spolnog odnosa osjetila sam jake bolove tako da sam čin spolnog akta nije se mogao dogoditi. Osjećam veliki stid zbog toga i zanima me da li se možda radi o mojoj nedovoljnoj opuštenosti ili nešto drugo može biti u pitanju? To mi se dešavalo u nekoliko navrata i zaista osjećam veliku nelagodu zbog čega se nerado odlučujem da stupim u sexualne odnose.Molim za odgovor.

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Najverovatnije se radi upravo o tome- nedovoljnoj opustenosti i strahu od odnosa sto dovodi do spazma (grca) i onemogucava normalan odnos. Savet je da sa partnerom iskreno popricate o svemu sto Vam se dogodilo (odnosno nije), i sto Vam se dogadja prilikom odnosa, da zajedno sa njim  polako uz njegovo veliko strpljenje a i Vase dodjete do mogucnosti penetracije a samim tim i odnosa. Predlazem da uzmete kapi valerijane pre odnosa (biljni sedativ) ili jos bolje casu vina i da upotrebite lubrikant (bebi ulje) pri cemu nemojte ni jedan ni drugi insistirati i raditi stvari silom.