Trudna sam u 7 nedelji trudnoće ali mi je prilikom pregleda ultrazvukom učena i cista u materici oko 5cm. Moja doktorka mi je kao terapiju prepisala Utrogestan 100. Interesuje me koliko ova cista može uticati na trudnoću i da li se može uključiti jos neka terapija da bi se trudnoća održala ? Unapred zahvalna Marija.

    Odgovoreno: 28. 06. 2008.
    • Cista u materici ne postoji- nesto ste pogresno shvatili. Verovatno se radi o cisti na jajniku-pri cemu je moguce da se radi o zutom telu- telu koje prati i odrzava trudnocu- samo ponekad ima malo vece dimenzije. Ako nemate bolove i krvavljenje nema potrebe da pijete Utrogestan. Cak i da nije zuto telo ta cista Vas ne ugrozava. Pijte folan, bedoxin i magnezijum. samo redovne mesecne kontrole- bice sve u redu.