Dragi doktore mozete li mi reci sta od sledecih stvari se sme upraznjavati a sta ne u trudnoci koja traje tek 2 nedelje. Znaci da li se smeju voziti roleri, trcanje, trbusnjaci, vezbe kod kuce, joga, plivanje u gradskom bazenu, plivanje na moru jer sam se do sada bavila sportom pa ne bih da se ugojim i zapostavim. Htela bih svoje telo da odrzim u dobroj formi sto ce i biti bolje zaporodjaj. Hvala puno, pozdrav!

    Odgovoreno: 21. 06. 2008.
    • Kad sve ovo postizete? Roleri, trcanje, trbusnjaci i vezbe u trudnoci se ne savetuju- zbog mogucnosti povrede, pada, povredjivanja i provokacije pobacaja. Umesto toga setajte to je dovoljno i vodite racuna o ishrani. Plivanje i joga moze.  Saglasan sam da je dobra forma ok i da je dobro i za porodjaj, ali Vi se ne spremate za olimpijadu.