Postovani, Jako sam zabrinuta zbog cinjenice da sam B-,a moj muz A+,a sada zelimo bebu.Medjutim,pre 8 godina,ja sam imala namerni prekid trudnoce(tadasnji decko je bio A+),a posle intrvencije nisam primila zastitnu injekciju(rhogam) zato sto ja nisam ni znala da treba da je primim,a lekar me nije cak ni pitao koja sam krvna grupa. Sada sam jako zabrinuta da li cu moci da iznesem trudnocu (plasim se spontaniog pobacaja) i da li ce moja beba biti zdrava. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Uradicete screening AT-la u transfuziji- to ce pokazati da li su stvorena AT-la ili ne. Najverovatnije nisu- jer ako je prekid radjen pre 8-me nedelje obicno ne ostavlja posledice (u smislu At-la). Ne sekirajte se- imacete zdrav porod.