Molim vas da mi kazete sta bi sve mogao da bude uzrok smedje menstruacije?to se desava vec poslednja tri ili 4 meseca.svesna sam toga da treba da odem na ginekoloski pregled(sto cu svakako i uciniti) ali ga stalno odgadjam,kako zbog straha od samog pregleda(jer ce to biti prvi) tako i zbog onog sto bi mi doktor mogao reci(neka odredjena bolest i slicno).inace menstruacije su na svakih 30 do 35 dana,a ponekad se desi cak i do 40 dana,predpostavljam da je zbog prekomernog stresa.unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Nema razloga za strah, a Vase menstruacije su verovatno posledica anovulatornih krvavljenja (nisu prave menstruacije)- to su krvavljenja koja se javljaju u sklopu sindroma policisticnih jajnika (policisticni jajnici, retke menstruacije, izostanak ovulacije, pojacana dlakavost, gojaznost...). Vi mozete  ( ai ne morate) pripadati zenama koje imaju ovaj sindrom- ne plasite se posetite ginekologa. Stres moze uzrokovati izostanak ovulacije i ovakva krvavljenja.