Postovani doktore,imam jako veliki problem,i nedoumice,pa me zanima vase misljenje.14.03.2008 sam radila prekid trudnoce koji je bio 6 nedelja star.Od tada nisam dobila menstruaciju,imala sam bolove jake,nadutost u stomakui 30.04 bila sam na ultrazvucnom pregledu,dali si mi ORGAMETRIL tablete,i rekli da je u pitanju hormonski poremecaj i da cu posle deset dana uzimanja ttog leka dobiti.Nije se to desilo ni sada,samo je 17.05.bila sukrvica.Posle toga mi je ginekolog predlozio MULTILOAD spiralu,jer je kako ona kaze slepljena sluzokoza,pa krv ne moze da izadje,a endometrijum je 12mm.Na moju inicijativu mi je dala da vadim krv na hormone dis balansa, i rezultati su:ESTRADIOL-0,422nmol1/1,FSH-6,32miu/ml,LH-4,76miu/ml,PROLAKTIN-7,35ng/ml PROGESTERON- -7,93ng/ml,‚TESTOSTERON- -0,25ng/ml.Jos nisam predala nalaze doktorici,zbog vikenda,ali molim Vas za misljenje,jer ona insistira na spirali,kaze da ce tako da se otcepi ta sluzokoza koja je sastrugana prilikom prekida trudnoce.Unapred zahvalna Milica!

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Ovo sto Vam predlaze Vasa dr nikako ne stoji- dakle nemojte prihvatiti spiralu jer pitanje je kako inace zena menstruira (ako se tako lako zatvara matericno usce) ?. Ono sto bih Vam ja predlozio je da promenite ginekologa koji ce ponoviti ultrazvuk i na osnovu debljine endometrijuma odrediti dalju terapiju: a ona ce biti kombinovana estrogeno-progesteronska terapija: dakle: Cikloproginova 2-3 meseca a zatim oralna kontracepcija. Spirala ne.