Postovani doktore, moram nesto da Vam kazem...Ja nikada nisam imala kandidijazu u zivotu. Kada sam prvi put imala oralni seksualni odnos, odmah posle toga sam primetila svrab i ustanovilo se da je kandidijaza. Ja sam bila zbunjena jer nikada je nisam imala. Moj momak mi je odmah rekao da je on to pre imao u ustima. Medjutim, znam da cete mi Vi reci da je to nemoguce da se tako prenese, ali ja sam malo istrazivala i vrsila "eksperimente". Potrazila sam na internetu i mislim da je bio hrvatski sajt "Pliva zdravlje" (mada nisam sigurna) i nasla sam da kandida MOZE tako da se prenese... Ali bez obzira na to, ja sam resila da "eksperimentisem". Kada sam se lepo izlecila, nekoliko meseci nisam imala oralne seksualne odnose, a onda sam isla da proverim da li imam kandidu, i kao sto sam pretpostavila nisam je imala. Posle toga sam imala odnose, i kada sam proverila sekret, eto ponovo kandide. Sve to sam jos jednom ponovila da bih bila sigurna i bilo je prvo nisam imala kandidu, a onda sam je dobila posle odnosa. Posto sam tako sama utvrdila da sam dobila kandidu od momka, a sigurna sam da je pre toga nisam imala, ja sam ga zamolila da da bris grla i jezika. I evo upravo sam saznala rezultate: ON IMA KANDIDU! Prosto ne mogu da poverujem da mi je on nije preneo! A i evo trenutno sada ima vec par meseci kako ja nemam kandidijazu samo zato sto posle izlecenja nisam upraznjavala seksualni odnos. Pretpostavljam da ce Vas komentar da bude da to nije moguce, ali neverovatno da skoro sve zene cesto imaju kandidu i bezuspesno se lece, a mozda je moja teorija tacna... Izvinite sto sam Vas zamarala, ali mozda ce nekom da koristi!

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Ako zelite moj komentar-odnosno ako Vas interesuje sta ja mislim - prvo procitajte na ovom sajtu tekst Kandida - noćna mora genitalnog trakta žene to Vam je knjisko objasnjenje onoga sto se desava milionima zena. Ja mogu samo da u odnosu na Vase iskustvo dam komentar da se kandida ne moze izleciti 100%, da je ima u digestivnom traktu coveka (od ustiju do debelog creva) i da je ona tu u Vasem organizmu i da u odredjenim uslovima daje svoju simptomatologiju. OK ja pozdravljam Vas experimentalni rad i zapazanja (koliko sam shvatio radi se o oralno-genitalnoj infekciji od momka Vama)- pa posto sada znate izvor infekcije izbegavajte tu vrstu kontakta i kandidu vise necete imati- barem bi tako trebalo da bude po Vasem zapazanju. Ja ipak mislim da ce je biti- javite se ako sam u pravu.