Postovanje,ja sam u 34nedelji trudnoce,poslednjih 3-4meseca imam jake i nepodnosljive bolove u sakama odnosno pocinju od laktova do vrhova prstiju,kao da me svaki zglob boli.Bolovi su jaci u toku noci i bude me tako da sam hronicno neispavana.Sake su otecene,dlanovi vreli,a prsti me uzasno bole ako pokusam da savijem ili ispravim saku.Posto zivim u Becu moj ginekolog ovde tvrdi da su to normalni simptomi u trudnoci ali ja jos nisam cula da se neka trudnica zalila na iste simptome.Najvise me plasi to sto su u poslednjih mesec dana bolovi poceli da se javljaju i u toku dana,da ne mogu nista drzati u rukama,odgurnuti,stisnuti a osecaj u prstima je jako slab.Kako cu ako to ne prestane nakon porodjaja negovati svoju bebu?Zato Vas molim za Vase misljenje i savet!!Hvala unapred

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.
    • Da ste u Srbiji predlozio bih Vam pregled neurologa, ali posto ste daleko pokusacu da Vase stanje objasnim -otocima jer takva izolovana simptomatologija nije siroko prisutna- da ne kazem da se prvi put srecem sa takvom vrstom problema (ali tako je). Moguce je da simptomatologija potice od degenerativnih promena vratnog dela kicme (ako ste imali problema sa "ukocenoscu" vrata). Savet bi bio da probate sa hladnim oblogama i lokalnom antireumatskom kremom (Deep Releif)- slobodno. Ako bol postane neizdrzljiv uzmite tabl. diklofenaka - slobodno ( samo ne precesto).