Imam jedno pitanje.Da li je moguce ostati u drugom stanju ako ovulacija ne postoji.,Izvadila sam hormon progesteron i tako mi je receno..koje hormone  treba dalje vaditi?  VELIKO HVALA!

    Odgovoreno: 02. 04. 2008.
    • Nije moguce- bez ovulacije nema oslobadjanja jajne celije ( to je u stvari ovulacija) te se nema sta oploditi. Ako je to Vas problem ne mozete ga Vi resiti preko interneta- potrebno je da se izvrsi ispitivanje: bazalni hormonski status od 2-4 dana, (FSH< LH< E< PRG< PRL< T3< T4< TSH< SHBG< TESTOSTERON< KORTIZOL< DHEAS) uz folikulometruju tokom celog ciklusa. Znaci ozbiljan pristup ginekologa i naravno Vas.