Poštovani, interesuje me šta se dešava posle HSG pregleda ako je sve u  redu i ako se posle toga ne ostane u drugom stanju, pod uslovom da je i sa  muškarcem sve u redu. Čula sam da se predlaže inseminacija ali ne znam šta  je to????  Unapred hvala

    Odgovoreno: 01. 04. 2008.
    • Hsg je dijagnosticka metoda kojom se dijagnostikuje stanje unutrasnjih genitalnih organa zene (stanje grlica, supljine materice, prolaznosti jajovoda). Primenjuje se u sklopu ispitivanja neplodnosti para. Ako je sve u redu - taj segment se iskljucuje kao moguci uzrok i teziste ispitivanja prebacuje na neke druge moguce uzroke neplodnosti. Inseminacija je metoda kojom se premoscuje problematika "loseg grlica" ili slabijeg spermograma : radi se o "ubacivanju " sperme direktno u matericu (moze biti, ali i ne mora specijalno pripremljena- zavisi od spermograma), naravno po odredjenom tajmingu koji se odedjuje na osnovu folikulometrije(uz-cno pracenje rasta folikula i ovulacije).