Postovani doktore Stefanovic, Obracam Vam se prvi put sa problemom koji me je okupirao. Imam 28 godina. Prije dvije godine i tri mjeseca rodila sam sina na carski rez. Od tada sam isla na preglede ali nisam radila ultrazvuk jajnika ni materice. Prije 15-ak dana imala sam bolove na lijevoj strani stomaka u visini slijepog crijeva. Doktori su posumnjali na bubreg i uradili su mi ultrazvuk urinarnog trakta i abdomena gdje je nalaz pokazao pijesak u bubregu. Uputili su me i na ultrazvuk jajnika i materice. Prije mjesec i po sam bila na redovnom ginekoloskom pregledu gdje mi je doktorica uzela i bris za PAPA nalaz koji je uredan. Na ultrazvuku koji mi je radila druga doktorica iznenadila me je rijecima da konstatuje ranu trudnocu s obzirom na to da nisam imala polne odnose u posljednjih 5 mjeseci. I ona se iznenadila kad sam joj to saopstila i pitala me za posljednju menstruaciju. Posljednju menstruaciju sam imala 3 marta i jedino sto je bilo neobično je to da je bila malo oskudnija od prethodnih koje sam do! bijala u redovnim ciklusima. Ona na uz vidi neko zadebljanje koje je nju asociralo na ranu trudnocu. Rekla mi je da dodjem na pregled poslije narednog ciklusa. S obzirom da sam akusersko-ginekoloska sestra pod uticajem svakodnevnih dogadjaja opteretila sam se da se ne radi slucajno o nekoj patoloskoj promjeni. Molim Vas ya Vase misljenje u vezi s mojim slucajem. Unaprijed Vam se yahvaljujem!

    Odgovoreno: 26. 03. 2008.
    • Ako ste sigurni da niste trudni onda nema sekiracije- nema tu nikakve patologije- radi se samo o necemu sto se Vasoj dr ucinilo- moguce je da se neki folikul projektovao u predeo uterusa i da je to ona pogresno protumacila, ne razmisljajuci mnogo. Takodje je moguce da slika pocetne menstruacije zavara- endometrijum je poceo da se odlubljuje i uskoro cete dobiti a Dr je videla sam pocetak istog.