Molim vas za odgovor, trudnica sam 29 nedelja trudnoce, obicno poslije jela kao i popodnevnog spavanja probudim se i imam ubrzan puls, da li je opasno sta bi to moglo bit i moze li skoditi plodu, unaprijed hvala ???

    Odgovoreno: 26. 03. 2008.
    • Proverite krvnu sliku i hemoglobin- moguce je da ste anemicni- a tahikardija je manifestacija anemije. Kardiovaskularni sistem trudnice je inace optereceniji za 20-30% u odnosu na stanje pre trudnoce. Takodje je moguce da hranom i spavanjem podignete dijafragmu- sto dovodi do ovih senzacija. Proverite pritisak, izmerite puls , ako je preko 100 obratite se Vasem ginekologu.