Pozdrav, Imam 48 godina i jedan problem.ZNOJIM SE u napadima sa vremenskim razmacima.Mislim da je to sto nastupa klimaks,ali opet nisam sigurna.U jednom trenutku mi postaje vrucina i oznojim se cela,posle sam zedna popijem casu vode i sve se smiri na nekoliko sati,i opet nastupi isto. Ostalo me nista ne boli,nemam nikakvih drugih tegoba. Sta da radim?

    Odgovoreno: 26. 03. 2008.
    • Tegobe koje navodite su tegobe koje prate perimenopauzu- period ulaska u menopauzu, dakle u pravu ste -klimaktericne tegobe. Ako jos uvek imate menstruaciju predlazem da u konsultaciji sa Vasim ginekologom najmanje tri meseca uzimate hormonsku supstitucionu terapiju (KLIMEN). Takodje povecajte unos magnezijuma i kalcijuma, uvedite soju u ishranu (ili neki od biljnih preparata sa sojom). Ako nemate ciklus onda flastere KLIMARA. Pomoci ce sigurno. Talasi vrucine koje imate zovu se valunzi i tipicna su "klimaktericna" smetnja, (tu su jos: promena raspolozenja, nesanica, gubitak libida, cesce genitourinarne smetnje, lupanje srca, povisen pritisak ...). Neke zene sve ovo podnose lakse neke teze. Mozete uzeti i kapi valerijane ili bromazepam.