Postovani doktore, U 7-ij sam nedelji trudnoce i ginekolog mi je prepisao Mamavit,Utrogestan i Spasmex.Ne razumem zasto mi je dat Spasmex sobzirom da je sa trudnocom sve u redu.A sto se tice Utrogestana,zasto se nekim trudnicama prepisuju hormoni a nekima ne i da li moze taj hormon negativno da utice na sam porodjaj(jer sam cula da moze da dodje do problema prilikom porodjaja).Napominjem da me ginekolog nije uopste savetovao i da sam isla vec tri puta kod njega za tri nedelje.Molim vas odgovorite mi da li je sa mnom sve u redu i da li je Utrogestan stetan.I zasto mi je prepisan Spasmex ako je sve u redu.Puno se brinem.Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Ako je sa trudnocom sve u redu - nista od ovoga Vam nije potrebno. Pijte samo jednu tbl. Folana dnevno i bedoxin ako Vam je muka. Ako je sve u redu zasto ste tri puta isli- tu nema logike?. Utrogestan se daje kod preteceg abortusa ciji su znakovi krvavljenje i bolovi, i moze se dati kod trudnica koje su u anamnezi imale spontane pobacaje- drugog opravdanja apsolutno nema. Spasmex- nikako- prvi put cujem da neko propisuje ovaj lek u ranoj trudnoci. Potrazite misljenje drugog ginekologa.