Postovani, molim Vas za tumacenje dabl testa 27 godina, 73 kg, nepusac fb hcg 100ng/ml 2.16 Corr.Mom, PAPPA 2.8 mlU/ml 1.85 Corr.Mom, CRL 47mm, gestational age 11+2, nuchal transluency 1.1mm, 0.86MoM biochem risk+NT

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Po ovim rezultatima niste u riziku za Down-ov sindrom, ali uz njih treba da ide i zbirna statisticka obrada predstavljena dijagramom i brojcano npr. Rizik za Down-a je 1:895 (prema rezultatima ali i prema godinama starosti -dve vrednosti). Ako je verovatnoca veca od 1:250 onda se predlaze RACZ (1:250 je cut off - granicna linija). Taj dijagram i ove brojcane vrednosti postoje na rezultatu koji ste dobili- ako ih nema obratite se laboratoriji koja Vam ih je izdala.