Dragi Dr Stefanovic Imam 21 god. i u novembru sam imala upalu jajnika, rekli su mi da imam kondilome, a UZ je bio uredan. Poslednju menstruaciju sam imala 28.12. a na UZ 16.3. su mi rekli da imam cistu homogenog sadrzaja, nepravilnog oblika promera 34x31, i da u Douglasu ima slobodne tecnosti, te da zato necu jos skoro dobiti menstruaciju i da mi lekar izazove istu. Koliko je sve ovo opasno za moju buducnost? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.
    • Svaka zena ima pravo na 3 do 4 iregularna ciklusa godisnje i to se smatra fiziologijom (normalnim). Prilikom menjanja godisnjih doba zbog uticaja centralnog nervnog sistema tacnije limbickog sistema cesce su takve iregularnosti. Najverovatnije se radi o perzistentnom folikulu- folikulu koji nije prso pa je zato ciklus izostao (ako niste trudni). U tom slucaju mi predlazemo ili cekanje 8-10 nedelja ili izazivamo ciklus sto je i moja opcija u Vasem slucaju. Sto se tice kondiloma uvek potrazite jos jedno misljenje i ako ih ima skidajte ih.Nije opasno za Vasu buducnost.