Vise od pola godine se mucim sa gljivicnom infekcijom, i svakog meseca mi se ponovo vrati iako je izlecim. Koristila sam vise vrsta vaginaleta (ginodaktanol, nistatin, canesten, lomexin kao i tablete za oralnu upotrebu - flukonazol). Radila sam papu, kolposkopiju, ultrazvuk i ti nalazi su mi uredni. Proverila sam i krvnu sliku koja mi je dobra (imam samo malo povecane limfocite), u pregledu urina imam dosta bakterija pa sam dobila baktrim antibiotike za to, ali ce mi se verovatno pogorsati od toga gljivice. Da li postoji nacin da izlecim gljivicnu infekciju tako da mi se vise ne vraca? Cula sam i da je dobro da se preventivno ispiram sodom bikarbonom. Kupila sam irigator Tantum Rosa ali ne znam koliko sode treba da stavim u pola litre vode? I koliko cesto smem da se time ispiram? Hvala puno unapred na odgovorima...

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Na ovom sajtu procitajte o vaginalnoj kandidijazi, o nacinu i duzini lecenja kao i o tome da je potrebno leciti oba partnera (kod dugotrajnih infekcija). Soda bikarbona ce neutralisati vaginalnu kiselost i ja je ne preporucujem, ali probajte (to je stari recept)- pola do jedne kafene kasicice je doza.