Postovani doktore... Izvinite,bicu direktan,i necu vas daviti predstavljanjem. Sa devojkom sam u vezi vec oko 3 godine,stalna i stabilna veza je u pitanju.Ne bih znao da vam kazem tacno,ali pre izvesnog vremena,primetio sam na polnom organu crvenilo. Prvo su to bile,pa,nesto slicno bubuljicama,na glavicu polnog organa. To je trajalo mozda dan ili dva.One mi se pojave na polnom organu sa vreme odnosa sa partnerkom,zapravo u nedostatku boljih reci dok traje nadrazaj polnog organa. Onda su bubuljice i crvenilo vidljivi,posle toga,kao da se nista nije desilo.Bubuljice i crvenilo ne pokrivaju ceo deo glavica polnog organa,vec neke delove. U poslednje vreme,iza ruba glavica,ivice glavica polnog organa,pojavi se i bela,pa,ne znam kako to da nazovem....tecnost,vec vise kao,bele,sitne grudvice,tackice,koje su koncentrisane sa leve strane muskog polnog organa.Njih mogu da obrisem,nisu izrasline ili neke belicaste bubuljice i osipi.Ali,ponekad osetim i opori miris,neprijatan miris koji dolazi sa polnog organa. Takodje mi se desava,a vi mi oprostite na slobodi izr! aza,kada "cedim" polni organ iz njega izadje tecnost slicna semenu(spermi). Ne osecam bolove,svrab,ne bole me testisi,niti ista slicno tome. Verovatno cete me pitati da li me boli kada imam erekciju ili kad uriniram...Kad imam erekciju me uopste ne boli. Za uriniranje,pa ne mogu biti siguran da li me pecka dok vrsim nuzdu,jer,odkad znam za sebe peckanje osecam pri uriniranju. Mozda zvucim kao hipohondar,ali verujte mi da sam za jedno vece naucio sve muske bolesti koje postoje...od klamidije,gonoreje,hepatitisa,balanitisa itd. Opisao sam vam tacno onako sto mi se desava,bio sam "deskriptivan" sto je vise moguce. Ne znam o cemu je rec,voleo bih da ako mozete,mi pomognete. Znam da niste imali "vizuelni kontakt" sa ovim o cemu vam govorim,ali se nadam da ovo sto sam vam napisao pomaze da mi date barem kakav-takav odgovor,pomoc i savet. Unapred hvala F.

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Najkonkretniji odgovor na vase pitanje je da posetite dermatovenerologa i urolga, ali i ja Vam mogu dati par saveta. Prvo potrebno je da uradite bris uretre (ujutru- ili kada mozete da "iscedite sadrzaj); drugo uradite urinokulturu, trece uradite spermokulturu. Dalje neka vasa partnerka uradi grupu sekreta i V+C bris (sigurno ce biti poremeceni) i neka leci po antibiogramu a uz konsultaciju ginekologa i Vi. Neprijatan miris je znak bakterijske vaginoze te i Vi i Vasa partnerka treba da ispijete Orvagyl tbl. od 400 mg 2x1 7 dana ( ona i vaginalete Orvagyla 10 dana)- a za vreme terapije bez odnosa i alkohola. Lokalno promene tretirajte kremom Triderm. Ako to ne pomogne poslusajte savet iz prve recenice.

Komentari na pitanje: #3868

    • Dobar dan doktore samo imam jedno kratko pitanje na glavicu polnog organa mi se uskorije svrijeme pojavile neke bijele stvari neprijatnog mirisa kupam se redovno i vodim higijenu o sebi ali posle kupanja kad prodje nekoliko sati opet se pojavi