Postovani doktore, Trenutno se nalazim u programu za VTO, pa sam stoga trebala obaviti brojne analize. Ureaplazmu i E.coli sam imala ali nakon koriscenja Dovicina 10 dana(2x1)su nestali. Bakterioloski nalaz cervikalnog brisa je, medjutim, pokazao da imam veci broj Streptococcus agalactiae, grupa B. Zanima me kakva terapija bi bila neophodna da bih se izlecila i koji vitamini su potrebni da bi imunitet bio dovoljno jak da se ne ponovi. Moj muz trenutno pije Panklav i Ciprofloksacin, kao i vitamin C i Bkompleks(3x2). Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Najbolje je leciti po antibiogramu koji je sigurno uradjen uz V+C bris. Streptokoke su sensitivne na penicilin pa je terapija Panklavom i za vas ok (ali najbolje po antibiogramu). Podizanje imuniteta: Protektin, Vit C, Viva jogurt, caj od Ehinacee purpuree, Omega-3.