Pre nedelju dana sam radila PAPA test u kom je izvestaj citologa bio; deskvaminisane povrsne celije etrcerviksa, masa leukocita, PAPANIKOLAU II. POsto mi je doktorka rekla da imam promenu na grlicu, pristala sam na biopsiju. Danas sam dobila rezultat u kom pise; Cervicitis chronica lakog inetziteta. Molim Vas mozete li mi reci o cemu se ovde radi, i kako se to moze leciti? Da li je potrebno da uradim jos neke testove da bih bila sigurna? Hocu li imati neke posledice? Imam 27 godina i planiram bebu u skorije vreme.

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Blagi oblik hronicne upale grlica - to je vasa dijagnoza - nista opasno i zabrinjavajuce. Mozete uraditi V+C bris i leciti po antibiogramu. Ukoliko je procena Vase Dr da je kolposkopska slika zbog koje je radila biopsiju takva da treba uraditi njeno uklanjanje (laser, ili DTK) uradite to. Inace- samo redovne kontrole.