Postovani doktore, da li mozete da mi objasnite sta je to Inseminacija ?  Sta se tu konkretno radi, sta kod zene, a sta kod muskarca, i kada se to> obicno predlaze ? Hvala vam

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Inseminacija je metoda koja se koristi u lecenju bracne neplodnosti a indikacije su : los cervikalni faktor (kada iz razloga grlica materice postoji prepreka spermatozoidima za ulazak u matericu pa se time grlic premoscuje i sperma ubacuje direktno u matericu) i los spermogram kada se sperma centrifugira i priprema u specijalnom medijumu a zatim na taj nacin izdvojeni kvalitetni spermatozoidi ubacuju u matericu. Metoda je jednostavna- zena je u ginekoloskom polozaju i pod spekulumom joj se sterilnim katetrom ubacuje oko 1 ml sperme koja je prethodno stajala 0,5-1 h ili bila pripremljena na specijalan nacin.