Postovani doktore Milane,veliki pozdrav. Odradila sam redovan ginekoloski pregled i cervikalni bris mi pokazuje mali broj Enterokokus. sta je to, kako se leci i koliko dugo (upravo sam se izlecila od hlamidije posle godinu i po dana lecenja),i kako utice na zacece i trudnocu. Imam 28 godina, nemam dece, jedan spontani.Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Enterokok je bakterija koja se normalno nalazi u digestivnom traktu odakle lako (kontaktno) a zbog prirode zenskog genitalnog sistema (anogenitalna regija) moze uzrokovati vaginalnu infekciju. Leci se po antibiogramu (dok brisevi ne pokazu izlecenje) , a moze sprecavati zacece i stetno uticati na razvoj trudnoce (infekcija). Procitajte na ovom sajtu i tekst Ponovljeni spontani pobacaj- korisno je za Vas.