Postovani doktore,napisacu vam ceo izvestaj sa laparaskopije.Kod moje doktorke idem tek za 5 dana i jako sam zainteresovana za moje stanje.Nalaz glasi:Uterus normalne velicine,ruzucaste boje,glatke povrsine mobilan.Desni ovarijum uobicajne velicine,belicaste tunike sa vidljivim znakovima ovulacije.Desni jajovod izvijugan,ocuvanog fimbrijalnog aparata.Levi jajovod izvijugan,ocuvanog fimbrijalnog aparata.Levi jajnik uobicajne velicine,uredne kapsule sa vidljivim znacima sveze I starih ovulacija.Ostali nalaz u maloj karlici uredan.Ostali vidljivi organi u trbusnoj duplji urednog izgleda.RAD Ubrizga se rastvor metilenskog plavog transcrvikalno koji gotovo istovremeno pasira i preliva preko otiuma desnog jajovoda,dok se levo zadrzava u ampularnom delu a potom u monjoj kolicini i sa zakasnjenjem preliva i preko ostiuma levog jajovoda.Inace pet godina pokusavam da ostanem u drugom stanju,nalazi mog supruga su dobri.Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 04. 03. 2008.
    • Moze se reci da je nalaz uredan-osim sto je levi jajovod slabije prohodan, ali prohodan. Ostajem pri onome sto sam vam napisao (sta dalje), ali naravno popricajte sa Vasom Dr- mozda ona ima nesto drugo na umu.[ saljem kopiju onoga sto sam Vam odgovorio- ne znam da li ste procitali]: Subokluzija znaci poluzatvorenost- sto znaci da je levi jajovod slabije prohodan- verovatno sporije propusta kontrast od desnog- desni nije opisan- te o tome popricajte sa lekarom koji je radio. Ako je desni jajovod prohodan onda treba uraditi par starovremskih UTI-ja (uterotubarna insuflacija)- "produvavanje " jajovoda sa rastvorom antibiotika i kortikosteroida u cilju lecenja i poboljsavanja prolaznosti jajovoda neposredno posle ciklusa sa istovremenom "aktivnoscu" u smislu pravljenja bebe u tom ciklusu n(tri ciklusa za redom). Ako nema rezultata , nastaviti lecenje po protokolu - tamo dokle ste stali u dogovoru sa Vasim dr ( ne znam koliko dugo ste u procesu lecenja i sta ste sve uradili).